EUROPEAN YOUTH EVENT 2018

European Youth Event (EYE) to coroczne wydarzenie organizowane przez Parlament Europejski. Jest to platforma dla młodych Europejczyków, aby poznać siebie nawzajem, nawiązać nowe kontakty i współpracę, oraz zyskać głos na europejskiej scenie politycznej i zostać usłyszanym przez europejskie instytucje i decydentów. Każdego roku w wydarzeniu biorą udział tysiące młodych ludzi z całej Europy – tego roku zapisało się już 8 tys. uczestników!

  • Kiedy: 1-2 czerwca 2018 r.
  • Gdzie: Parlament Europejski, Strasburg

YO!FEST

Aby urozmaicić program tegorocznego EYE, Europejskie Forum Młodzieży (ang. European Youth Forum) po raz kolejny otworzy przed bramami wydarzenia wioskę festiwalową YO!Fest. W jej ramach uczestnicy będą mieli możliwość współpracy w międzykulturowym środowisku oraz uwolnienia swojej kreatywności rozpoczynając nowe, wartościowe projekty, łączące politykę, kulturę, edukację i rozrywkę.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach YO!Fest spotkać będzie można także przedstawicieli YFU z różnych państw (również Polski!), dzięki zaangażowaniu i aktywności na europejskiej organizacji EEE-YFU. Podczas EYE 2018 nasi wolontariusze poprowadzą:

  • warsztaty Coloured Glasses: Promote tolerance, fight inequality na temat tego, w jaki sposób nasz własny „kulturowy filtr” wpływa na to, jak postrzegamy otaczający nas świat oraz jak wykorzystać kompetencje międzykulturowe do wspierania różnorodności i tolerancji, a także
  • dyskusję plenarną Erasmus+ for younger people na temat mobilności wśród młodych ludzi – nie tylko studentów, ale także młodzieży w wieku licealnym, która marzy o tym, aby poznać Europę oraz nabyć umiejętności niezbędne we współczesnym, zglobalizowanym świecie.

Więcej informacji na temat EYE 2018 na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia lub na Facebooku!