YES 2018

Young Europeans’ Seminar (YES) to coroczne wydarzenie zrzeszające ponad 500 europejskich uczniów z wymiany tuż po zakończeniu roku szkolnego, przygotowane przez zespół ponad 100 wolontariuszy. YES jest największym seminarium YFU, a także jednym z kluczowych elementów w drodze do realizacji celów edukacyjnych YFU. Jest to wydarzenie będące swoistym pomostem między rokiem na wymianie a powrotem do rodzinnego kraju i domu. Tego roku seminarium YES odbędzie się w terminie 25-29 czerwca.

TIME FOR PEACE. ACT NOW!

Tematem przewodnim tegorocznego seminarium YES jest świętowanie pokoju, a także motywacja młodych ludzi do działania na rzecz jego utrzymania. W setną rocznicę zakończenia I wojny światowej uczestnicy YES 2018 będą mieli możliwość zagłębienia się w dyskusję na temat roli młodych ludzi w kształtowaniu współczesnych, pokojowych społeczeństw, zarówno wewnątrz, jak i poza europejskimi granicami. Będą oni mieli okazję wymiany poglądów, zdobycia nowej perspektywy na omawiane tematy, a także rozwinięcia umiejętności krytycznego myślenia w kontekście znaczenia konfliktów i pokoju w ich codziennym życiu. Poprzez sesje plenarne, warsztaty i interaktywne zajęcia podczas YES 2018 dadzą uczestnikom wyjątkową okazję do wzmocnienia wiedzy zdobytej podczas wymiany, oraz rozwinięcia  potencjału jako globalnych obywateli.

YES 2018 będzie także okazją do spotkania przyjaciół, którzy spędzili wymianę w różnych krajach Europy, oraz wspólnej rozrywki w ramach czasu wolnego i zajęć dodatkowych, zorganizowanych przez team tzw. freestylerów. Będzie doświadczenie m przyczyniającym się do rozwoju młodych ludzi poprzez wspólną naukę, zabawę i wolontariat w duchu międzynarodowej przyjaźni i współpracy. Jesteśmy pewni, że będzie niepowtarzalnym i wartym zapamiętania wydarzeniem.

Więcej informacji na temat tegorocznego seminarium YES na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia lub na Facebooku!