Spotkanie w ambasadzie Argentyny

2 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w Ambasadzie Argentyny w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni do rozmowy z Zofią Dutkowską, reprezentującą kulturowy wydział Ambasady oraz drugim sekretarzem, szefem wydziału konsularnego, Miguelem Angel Cuña.

Jednym z głównych tematów spotkania była popularyzacja Argentyny jako kraju wymiany dla Polaków, jak również Polski dla Argentyńczyków, a zacieśnianie więzi i szerzenie wiedzy o kulturze pozostają stałymi fundamentami naszych działań. Jest dla nas niezwykle istotne, aby przybliżyć Polakom prawdziwe bogactwo kulturowe tego dużego, latynoamerykańskiego państwa, a także pokazać, jak wiele z powszechnych przekonań dotyczących Argentyny można włożyć między bajki.

Bardzo cieszymy się również z możliwości dotarcia do coraz większej liczby młodych ludzi, otwierając im drzwi na świat – w związku ze zdobyciem kontaktu z Ambasadą, staramy się o włączenie do naszych poczynań Zespołu Szkół nr 1 im. Generała José de San Martin w Sierpcu, w efekcie czego 7 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie informacyjne, dzięki któremu obecni uczniowie zdobędą możliwość argentyńsko-polskiej wymiany. Każda placówka zaangażowana w działania YFU to nasz mały sukces, więc postaramy się o jak najlepszą realizację naszych planów.

To wydarzenie to kolejny duży krok dla naszej organizacji, dlatego bardzo dziękujemy za zaproszenie. Jesteśmy wdzięczni za każdą tego rodzaju szansę, a także mamy nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę!