Seminarium śródroczne i wycieczka do Krakowa

by | 13 Jan 2019 | Newsy YFU Polska

Kiedy: 11-13 stycznia 2019

Gdzie: Kraków

W ramach programu wymiany, 5 zagranicznych uczennic przebywających na wymianie w Polsce uczestniczyło w seminarium śródrocznym w Krakowie, połączo nym z wycieczką krajoznawczą, na której dołączyła do nas międzynarodowa młodzież z YFU Czechy. Seminarium miało na celu pogłębienie kompetencji międzykulturowych oraz zdolności radzenia sobie z konfliktami. Rzecz jasna, nie zabrakło na nim również czasu na wspominki, plotki, żarty i zabawę, które towarzyszyły nam przez całe trzy dni wycieczki.

Cała grupa uczestników liczyła ponad 20 osób oraz reprezentowała państwa takie jak Tajlandia, Argentyna, Meksyk, Japonia, Niemcy, Dania czy Stany Zjednoczone. Nasz program przewidywał nie tylko pogaduchy i zacieśnianie więzi międzykulturowych (czemu poświęciliśmy cały pierwszy wieczór) lecz także zapoznanie się z bogatą kulturą i dorobkiem historycznym miasta Krakowa. Uczniowie odwiedzili między innymi Muzeum Podziemia Rynku, Fabrykę Schindlera oraz Muzeum Historyczne Auschwitz i Birkenau. Mieli także okazję skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni (w tym pierogów) oraz odwiedzenia zamku królewskiego na Wawelu.

Zarówno organizacja, jak i uczestniczenie w wydarzeniu były niesamowitą frajdą, tak dla zespołu wolontariuszy, jak i grupy uczestników. Możemy miec tylko nadzieję, że i w przyszłym roku przysporzy nam ono tyle śmiechu, energii, oraz oczywiście cennego doświadczenia!