Rekrutacja

Proces Rekrutacyjny w Kilku Krokach

Zgłoszenie Rekrutacyjne

Wypełnij znajdujący się u dołu strony wstępny formularz zgłoszeniowy w taki sposób, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą, gdy rozpoczniemy rekrutację na zbliżający się rok szkolny. Jeżeli rekrutacja już trwa, możesz pominąć ten krok i przejść do kolejnego etapu.

Formularz w j. Polskim

Jeżeli dokonałeś wstępnego zgłoszenia, niedługo po rozpoczęciu rekrutacji otrzymasz od nas drogą mailową bardziej szczegółowy formularz zgłoszeniowy. Składają się na niego m.in. kwestionariusz osobowy, wykaz ocen, opinia wychowawcy, zaświadczenie lekarskie oraz zgoda rodziców.

Jeżeli rekrutacja już trwa, możesz również samodzielnie pobrać dokument na swój komputer. Formularz należy wypełnić po polsku i odesłać do naszego biura na adres korespondencyjny:

YFU Polska
skr. poczt. 36
61-835 Poznań

lub adres e-mail: info@yfu.org.pl.

Rozmowa kwalifikacyjna

Niedługo po otrzymaniu przez nas Twojego formularza zgłoszeniowego, zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Będziemy chcieli bliżej Cię poznać i więcej się o Tobie dowiedzieć. Upewnimy się, czy poradzisz sobie w zupełnie nowych warunkach i otoczeniu.

Sprawdzimy również Twoje umiejętności językowe. Nie masz się jednak czego obawiać, zależy nam przede wszystkim na tym, abyś w stopniu komunikatywnym posługiwał się przynajmniej jednym językiem obcym.

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się najczęściej w kilkuosobowych grupach, na które składają się uczniowie, którzy przysłali swoje formularze zgłoszeniowe w podobnym czasie. Rozmowy odbywają się najczęściej w Poznaniu lub Dąbrowie Górniczej.

Kwalifikacja

W terminie do 14 dni od rozmów kwalifikacyjnych na Twoją skrzynkę mailową trafi informacja na temat tego, czy zakwalifikowałeś się do programu oraz do którego z wybranych przez Ciebie państw pojedziesz. Jeżeli tylko ilość dostępnych miejsc na to pozwoli, skierujemy Cię oczywiście do jednego z tych krajów, na których Ci najbardziej zależy.

Wraz z informacją o kwalifikacji do programu, na Twój adres mailowy trafią dokumenty, które należy dokładnie przeanalizować i podpisać wspólnie z rodzicami:

  • Porozumienie pomiędzy rodziną naturalną, uczniem i YFU Polska, oraz
  • Ogólne warunki uczestnictwa w programie YFU.

Wraz z podpisaniem i odesłaniem powyższych dokumentów do naszego biura, oficjalnie staniesz się uczestnikiem programu wymiany YFU.

Dokumenty w j. angielskim

Po zaakceptowaniu do programu YFU, otrzymasz dostęp do internetowego systemu FileFlow. Twoim zadaniem będzie uzupełnienie swojego profilu oraz przesłanie dodatkowych dokumentów w j. angielskim.

Dokumenty te trafiają bezpośrednio do organizacji partnerskiej w kraju, w którym chcesz spędzić wymianę. Są one niezbędne, aby nasi partnerzy za granicą mogli rozpocząć poszukiwanie dla Ciebie jak najlepiej dopasowanej rodziny goszczącej i szkoły, a także zapewnić Ci bezpieczeństwo w trakcie całości pobytu.

Wstępny formularz zgłoszeniowy dla uczniów

Masz Wątpliwości?

Kliknij i skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

Co dalej?

Po ukończeniu wszystkich formalności, organizacja partnerska YFU w wybranym przez Ciebie kraju wymiany rozpocznie poszukiwania wprost stworzonej dla Ciebie rodziny goszczącej. Postaramy się, abyś najszybciej, jak to możliwe otrzymał kontakt do swojej przyszłej rodziny i tym samym zyskał możliwość porozmawiania z nią jeszcze przed wyjazdem z kraju. Pamiętaj jednak, że to, kiedy otrzymasz informację o swojej rodzinie, zależy od bardzo wielu czynników, często niezależnych od YFU Polska. Naszym priorytetem jest jak najlepsze, a nie jak najszybsze dopasowanie uczniów i rodzin goszczących. Dlatego bądź cierpliwy!

Wyjazd na wymianę wiąże się także z obowiązkiem uczestnictwa w seminarium przedwyjazdowym, którego celem jest przygotowanie młodzieży zaakceptowanej do programu YFU do wyjazdu na wymianę. Jest to również okazją, aby poznać innych młodych ludzi, którzy przyszły rok szkolny spędzą z dala od domu.

A co potem? Potem pozostaje Ci już tylko spakować walizki i w drogę!