Dokąd wyjechać?

Otwarta i odpowiedzialna młodzież o szerokich zainteresowaniach może wziąć udział w jednym z ponad 100 programów wymiany w jednym z ponad 30 krajów partnerskich, aby biorąc aktywny udział w życiu rodziny i szkoły, dogłębnie poznać kraj goszczący wraz z jego językiem, społeczeństwem i kulturą.

YFU oferuje podróż życia, przygodę, która wyzwala w ludziach to, co najlepsze i pozwala na nawiązanie trwałych relacji, zmieniających sposób patrzenia na świat.

Czy marzysz o podróży w nieznane? Odkryciu miejsc, w których nikt z Twoich krewnych lub znajomych jeszcze nie był? Poznania prawdziwego życia w odmiennej kulturze? Z YFU jest to możliwe!

Wcale nie musisz szukać daleko. Bez względu na to, czy zdecydujesz się spędzić swoją wymianę na innym kontynencie czy wybierzesz się do któregoś z państw Europy, przeżyjesz niezapomnianą przygodę.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zdecyduj, które miejsce jest dla ciebie. Być może będzie to pełna latynoskiego temperamentu Argentyna, mroźne tereny półnoncej Norwegii, spokojne lasy Estonii lub dalekie i orientalne Chiny? Opcji jest wiele.

Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które nadeślą formularze zgłoszeniowe jako pierwsze, szybciej zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, a co za tym idzie, będą miały większą szansę na uzyskanie miejsca w kraju pierwszego wyboru. Powodzenia!

Chcesz wiedzieć Więcej?

Kliknij i skontaktuj się z nami!
Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Argentyna

 

Hola, boludo, ¿qué contás?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Czy masz ochotę przespacerować się wśród Andów i zobaczyć szczyt Aconcagua? Czy chcesz odkryć dziewicze rejony Patagonii? A co powiesz, aby poznać tętniące życiem Buenos Aires? To właśnie może zaoferować Ci wymiana w Argentynie. Oprócz pięknej przyrody poznasz codzienne życie tego zróżnicowanego kraju, doświadczysz nauki w lokalnej szkole i staniesz się częścią argentyńskiej rodziny. Argentyńczycy to ciepli, kochający i otwarci ludzie, dla których rodzina stanowi najwyższą wartość. Uwielbiają również sport, dobre jedzenie i życie nocne. Argentyna to właściwy wybór nie tylko dla tych, których pasjonuje piłka nożna, tango i j. hiszpański, ale również dla tych, którzy chcieliby tego wszystkiego spróbować!

Austria

 

Grüß Gott! Wie geht es dir?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

W Austrii każdy znajdzie coś dla siebie. Zwolennicy narciarstwa i turystyki rowerowej zachwycą się piękną przyrodą wśród austriackich Alp. Wiener Schnitzel z pewnością posmakuje wszystkim mięsożercom, a fani słodkości nie oprą się tortowi Sachera, strudlom ani Keisershmarrn. Austriacy to naród potrafiący połączyć bogate tradycje i silny patriotyzm z nowoczesnością i otwartością na świat. Dla wszystkich tych, którzy chcą nabyć umiejętność płynnego posługiwania się językiem niemieckim i zdobyć cenne życiowe doświadczenia, a nie chcą podróżować daleko, Austria będzie strzałem w dziesiątkę!

Belgia

 

Hallo! Hoe gaat het met jou?

3Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa, trymestr, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Belgia – serce Europy. Wielojęzykowe i wielokulturowe państwo będące wiernym przedstawicielem współczesnych europejskich wartości. Siedziba najważniejszych instytucji Unii Europejskiej oraz NATO. Rezultat wieloletniego spotykania i mieszania się różnych kultur i tradycji. Na co jeszcze czekasz? Spróbuj prawdziwych belgijskich frytek z majonezem, gofrów i czekolady. Przepłyń się historycznymi kanałami Brugii, zwanej flamandzką Wenecją. Wybierz się w wyprawę rowerową po belgijskiej prowincji. Zawrzyj znajomości z ludźmi z całego świata. Poznaj prawdziwy europejski styl życia wybierając wymianę do Belgii z YFU!

Brazylia

 

Oi! Tudo bem?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Brazylia to największe państwo Ameryki Południowej, a jednocześnie kraj kontrastów przyciągający każdego roku tysiące turystów. Zachęca ich do przyjazdu roztańczonym karnawałem w Rio de Janeiro, słynną plażą Copacabana, gęstym lasem tropikalnym Amazonii i zapierającymi dech w piersiach wodospadami. Brazylijczycy znani są również ze swojego temperamentu, różnorodności kulturowej oraz, oczywiście, miłości do piłki nożnej. To kraj przyjacielskich ludzi o gorących sercach, którzy kochają się bawić i dzielić swoim życiem z innymi. Dzięki wymianie YFU możesz bliżej poznać Brazylijczyków i ich kraj, a przy okazji nauczyć się j. portugalskiego!

Chile

 

¡Hola! ¿Como estai?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

W języku ojczystym rdzennych mieszkańców Chile oznaczało miejsce, gdzie kończy się świat. To odległe państwo u wybrzeży Oceanu Spokojnego jest niezwykłe, nie tylko ze względu na swoje położenie i nietypowy kształt, ale również związane z nimi bogactwo fauny i flory. Chile to pełne charakteru miejsce, które rozciąga się przez pół kontynentu południowoamerykańskiego – od Peru aż po Cieśninę Magellana. Jest domem dla tubylczego plemienia Mapuche, tajemniczych kamiennych figur na Wyspie Wielkanocnej oraz Atakamy, najsuchszej pustyni na  świecie. Odkryj co jeszcze kryje się w tym niezwykłym kraju wybierając wymianę z YFU właśnie do Chile!

Chiny

 

你好! 最 近 好 吗

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Czy chcesz poznać kulturę jednego z najstarszych państw świata? Czy marzysz o tym, aby przejść się wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego i świętować Chiński Nowy Rok zgodnie z tradycją? A może jesteś wielbicielem orientalnej kuchni? Rok spędzony na wymianie w Chinach może zaoferować Ci te i wiele innych atrakcji. Poznasz podstawy jednego z najtrudniejszych języków świata i poznasz bogatą kulturę Państwa Środka. Staniesz się częścią chińskiej rodziny i szkoły oraz znajdziesz przyjaciół na całe życie. Spędź rok w Chinach razem z YFU a przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Republika Czeska

 

Ahoj! Jak se máš?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Jak wiele wiesz o Czechach, naszym południowym sąsiedzie? To prawda, że jest między naszymi krajami wiele historycznych i kulturowych podobieństw. Ale jest również wiele do odkrycia! Doświadcz piękna praskiego starego miasta, weź udział w hokejowym szaleństwie i wybierz się na spacer po drugiej stronie Bieszczad. Spróbuj prawdziwych czeskich knedlików, cibulovej polévki, nakládanego hermelína i bramboráków. Naucz się języka czeskiego i zdobądź przyjaźnie na życie. Stań się częścią bogatej kultury Czech razem z YFU!

Dania

 

Hej! Hvordan har du det?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Czy wiesz, że Duńczycy uważani są za najszczęśliwszy naród na świecie? Roczny pobyt w Danii jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się dlaczego! Oprócz tego pozwoli Ci on poznać język, kulturę i codzienne życie w tym niewielkim, skandynawskim kraju. Uczniowie YFU uczęszczają w Danii do lokalnej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami, wybierają przedmioty, których będą się uczyć oraz mają możliwość uczestniczenia w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Duńczycy mają poczucie humoru, są bardzo towarzyscy i przyjacielscy.  Odkryj Danię razem z YFU!

Ekwador

 

¡Buenos días! ¿Qué tal?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Ekwador ma do zaoferowania barwną mozaikę różnorodnych doświadczeń. To tutaj napotkać można zapierające dech w piersiach bogactwo roślin i zwierząt, zachwycające architekturą miasta, takie jak Quito lub Cuenca, oraz piękno malowniczego archipelagu Galapagos. Jeżeli pragniesz na własne oczy zobaczyć stolicę kraju, od niemal czterdziestu lat figurującą na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, z bliska obejrzeć Iglesia de la Compana, którego wnętrze wyłożone jest 7 tonami złota, czy wybrać się na wędrówkę w dolinie Amazonki – YFU Polska czeka na twoje zgłoszenie!

Estonia

 

Tere, kuidas läheb?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

To najbardziej wysunięte na północ bałtyckie państwo cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów wyjeżdżających na wymianę.  Czy to ze względu na przepiękne wybrzeże i rozległe lasy? Czy też przez nowoczesne, innowacyjne podejście Estończyków do życia i dążenie do równości w społeczeństwie? A może to dzięki szerokiej ofercie kulturalnej urokliwego Tallinna? Zanurz się w codziennym życiu Estonii, stań się częścią jej kultury i  poznaj odpowiedzi na te pytania. Odkryj Estonię z YFU!

Finlandia

 

Moi! Mitä kuuluu?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Sauna, hokej na lodzie i muzyka metalowa. Co jeszcze wiesz o tajemniczej Finlandii?  Mówi się, że ci, którzy potrafią nauczyć się języka fińskiego, potrafią nauczyć się czegokolwiek. Z powodzeniem dokonały tego dziesiątki młodych ludzi, którzy wyjechali na wymianę właśnie do Finlandii. A czy Ty masz odwagę, aby spróbować? Stań się częścią fińskiej rodziny, skorzystaj z bogatej oferty edukacyjnej fińskiego liceum i odpocznij na łonie natury. Odkryj piękno Finlandii razem z YFU. Czeka na Ciebie niezapomniane przeżycie!

Francja

 

Salut! Comment vas-tu?

Rok szkolny: 2021/2022
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Wieża Eiffla, Napoleon, światowa moda, Louis de Funés i niezliczone rodzaje serów – właśnie z tym często kojarzy się Francja. Ale to nie może być wszystko, nieprawdaż? Wyjeżdżając na wymianę do Francji możesz dowiedzieć się o tym państwie o wiele więcej! Jest to szansa, aby poznać francuską kulturę od podszewki – aby nauczyć się biegle posługiwać językiem francuskim, odkryć tajniki miejscowej kuchni i spróbować nowego stylu życia. Poznaj obyczaje francuskiej rodziny, stań się członkiem lokalnej społeczności i opanuj „savoir vivre”. Vive la France!

Niderlandy

 

Hallo! Hoe gaat het?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Holandia to państwo o bogatej przeszłości i teraźniejszości. To właśnie tam, w Rotterdamie, znajduje się największy port Europy. W Amsterdamie mieści się najbogatsza kolekcja obrazów Vincenta Van Gogha. Z kolei cała Holandia pokryta jest siecią skomplikowanych kanałów wodnych, dzięki którym część kraju znajduje się pod poziomem morza. Nieodzowną częścią holenderskiego życia jest rower – bardzo możliwe, że to właśnie na rowerze będziesz jeździć do szkoły, na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi! Wyjedź na rok do Holandii i poznaj kulturę tego małego, ale niezwykłego państwa!

Indie

 

नमस्ते. कैसे हो तुम?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr+ lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Prawdopodobnie żaden inny kraj nie jest tak przepełniony radosnymi kolorami i egzotyką jak Indie. Znajdziesz tam ponad trzydzieści zabytków znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz jeden z siedmiu cudów świata. Wyjeżdżając na wymianę do Indii masz okazję okryć nieprzebyte szlaki i doświadczyć czegoś całkiem nowego. Spróbuj wyjątkowej hinduskiej kuchni, zobacz cuda przyrody i poznaj styl życia zgodny z naukami hinduizmu. Stań się częścią jednego z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie!

Japonia

 

おはよう!元気ですか?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Japonia to kraj, który od wieków intryguje kulturoznawców z całego świata. Jego mieszkańcy we wszystkim, co robią starają się podążać za narodowym motto “pokój i postęp”. Osoby ceniące zdrowy tryb życia na pewno zainteresuje fakt, że japońska kuchnia uważana jest za najzdrowszą na świecie. To państwo artystów, biznesmenów i innowatorów. To właśnie tutaj narodziła się sztuka mangi oraz animowanych komiksów rozpoznawanych na całym globie pod nazwą anime. Wymiana w tym pięknym wyspiarskim kraju jest już możliwa!

Kanada

 

Hello! How’ya doin?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Kanada to kraj 30-krotnie większy od Polski, choć nieco mniej zaludniony. Jest on niezwykłą mieszanką różnych grup narodowych i etnicznych, gdzie różnorodność kulturowa jest pielęgnowana i ceniona. Odkryj sympatyczność i otwartość Kanadyjczyków, spróbuj pysznych naleśników z syropem klonowym i podziwiaj różnorodność krajobrazów tego kraju: zwiedzaj przepiękne parki narodowe, zobacz niesamowity wodospad Niagara i zamocz nogi w jednym z 3 oceanów, których wody oblewają Kanadę.

Republika Korei

 

안녕! 잘 지내세요?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Korea to szybko rozwijające się i zyskujące na popularności wśród turystów państwo, które kryje w sobie bogatą kulturę, ciekawy język i niezapomniane doświadczenia. Wyjeżdżając do Korei możesz odwiedzić wielkie, pełne wieżowców miasta, historyczne świątynie i pałace cesarskie, klimatyczne dzielnice, centra handlowe przyszłości i przepełnione zapachami targi z jedzeniem. Poznaj smaczną i oryginalną kuchnię, przymierz tradycyjne koreańskie stroje i poznaj codzienne życie lokalnej ludności. Co powiesz na intensywną naukę j. koreańskiegoselfie na koncercie ulubionego zespołu i porządną porcję kim chi?

Litwa

 

Labas! Kaip sekasi?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: trymestr, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

„Litwo, ojczyzno moja…” Każdy z nas zna to zdanie na pamięć. Jak bliski ojczyźnie jest w rzeczywistości nasz północno-wschodni sąsiad? Jak wiele jesteś w stanie o nim powiedzieć? Czy wiesz, że to w Wilnie powstał pierwszy europejski uniwersytet? Albo że język litewski jest starszy nawet od greki i łaciny? Spędzając swoją wymianę na Litwie masz możliwość dogłębnego poznania litewskiej kultury, która mimo, iż jest nam bliska, nie jest wcale taka sama. Dowiedz się, jak teraz żyje się w kraju, z którym dzielimy tak wiele historii. Poznaj Litwę razem z YFU!

Łotwa

 

Sveiki! Kā tev iet?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Historyczna architektura, dzika przyroda i piękne nadbałtyckie plaże – to tylko część atrakcji, które czekają na tych, którzy odwiedzą Łotwę. Na tych, którzy wybiorą to miejsce, jako cel swojej wymiany czeka jeszcze więcej. Będą mogli oni doświadczyć codziennego życia w tym kraju i poznać jego unikalny język. Łotwa to kraj niewielki, ale bogaty w tradycje i niepowtarzalną kulturę ludową. Z kolei współczesna łotewska kultura to, jak twierdzą niektórzy, połączenie słowiańskiej gościnności i skandynawskiej zaradności. Przekonaj się o tym spędzając rok na Łotwie w ramach programu YFU!

Meksyk

 

¡Hola! ¿Qué onda?

Rok szkolny: 2021/2022
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Meksyk to ogromny i bogaty kulturowo kraj. To niezwykłe miejsce, leżące na styku dwóch oceanów, będące kolebką wielu starożytnych kultur, oferuje o wiele więcej niż salsa, sombreros i tortillas! Sprawdź sam, jak żyją meksykańskie rodziny  i jak spędzają czas młodzi ludzie. Przeżyj kulinarną przygodę, wygrzej w słońcu Acapulco i poznaj prawdziwe życie Ciudad de Mexico. Bez względu na to czy zamieszkasz nieopodal Wybrzeża Pacyfiku czy pośród łańcuchów górskich Sierra Madre, Twoje wrażenia będą niezapomniane!

Mołdowa

 

Salut! Ce mai faci?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Jak wiele wiesz na temat Mołdawii? Jeśli niezbyt wiele, to żaden wstyd! Kraj ten to turystyczna „tierra incognita„, mimo że Mołdawia cieszy się bardzo bogatą historią. Czy mimo to warto go poznać? Oczywiście! Doświadcz mołdawskiej gościnności, spróbuj mołdawskiego wina i poznaj kulturę tego tajemniczego kraju. Poznaj niepowtarzalny folklor Besarabii, rozkoszuj się przepysznym jedzeniem i spraw, żeby “twoje serce zaczęło śpiewać” – tak Mołdawianie określają taniec.

Norwegia Włącznie z wyspami Svalbard i Jan Mayen SJ

 

Hei! Hvordan har du det?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Co powiesz, aby spędzić rok w przyjaznym, skandynawskim państwie o wysokim standardzie życia? Mieć możliwość na co dzień podziwiać piękno przyrody? Stać się uczniem liceum o wysokim standardzie nauczania? A może marzysz, aby zobaczyć na własne oczy fiordy i zorzę polarną? Norwegia ma wiele do zaoferowania wszystkim wielbicielom natury i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Czy wiesz, że Norwedzy uwielbiają wszelkie rodzaje sportów? Jeżeli Ty również, Norwegia to miejsce dla Ciebie!

Niemcy

 

Hallo! Wie gehts?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, trymestr, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Języka niemieckiego najłatwiej nauczyć się jest właśnie w Niemczech. Jednak czy kultura naszego sąsiada może jakoś zaskoczyć? Bardziej niż się spodziewasz! Wyjeżdżając na wymianę do Niemiec nie tylko udoskonalisz swoje umiejętności językowe, ale również przekonasz się, jak odmienna i zarazem ciekawa jest niemiecka kultura. Będziesz mieć okazję stać się częścią niemieckiego społeczeństwa, spróbować przepysznej regionalnej kuchni oraz poznać prawdziwych pasjonatów piłki nożnej. Warto spróbować!

Paragwaj

 

¡Hola! ¿Qué tal?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa, trymestr, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Czy chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Odwiedzić państwo na drugim końcu świata i poznać całkowicie odmienną kulturę? Jeśli tak, to Paragwaj może być miejscem właśnie dla Ciebie! To niewielkie państwo, zwane sercem Ameryki Południowej czeka na otwartych i odważnych uczniów z wymiany! Zobacz na własne oczy kapibarę, największego gryzonia świata, pancernika lub mrówkojada. Poznaj historię ludu Guarani i naucz się płynnie posługiwać językiem hiszpańskim! Otwórz się na nieznane i odkryj Paragwaj z YFU!

Rumunia

 

Hola, boludo, ¿qué contás?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Rumunia – kraj mniejszości narodowych, tradycji sięgających średniowiecza, oraz niesłychanej gościnności. Teraz i Ty masz szansę odwiedzić tę różnorodną, fascynującą krainę, wyjeżdżając na roczną wymianę z YFU. Jeżeli chciałbyś na własne oczy zobaczyć legendarne zamki Transylwanii, winnice, w których produkowane są słynne na całym świecie odmiany win, czy wybrzeże Morza Czarnego – jednego z pięciu mórz śródlądowych na świecie – nie zastanawiaj się dłużej i daj sobie szansę na przeżycie wyjątkowej przygody w Rumunii.

Serbia

 

Здраво! Како си?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa lub semestr
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Odkryj Serbię – samo centrum bałkańskiego „kotła kulturowego”, będącej niepowtarzalną mieszanką tego co wschodnie i zachodnie. Zamieszkaj w jednym z najszybciej rozwijających się państw regionu, odwiedź urokliwe zakątki Serbii i poznaj cerkiewną oraz starosłowiańską sztukę. Poznaj bogatą, i równie skomplikowaną historię największego z krajów byłej Jugosławii. Posmakuj wyjątkowej serbskiej kuchni i doświadcz prawdziwej słowiańskiej gościnności. Naucz się cyrylicy i języka serbskiego. Stań się częścią bałkańskiej rodziny i spędź niesamowity rok właśnie w Serbii!

Słowacja

 

Ahoj! Ako sa máš?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Interesuje Cię słowiańska kultura? Czesz poznać inny, bliski polskiemu język? Chcesz podróżować, ale wolisz nie wyjeżdżać zbyt daleko od domu? Jeśli tak, to Słowacja może być idealnym wyborem dla Ciebie! Nasz południowy sąsiad ma do zaoferowania – górską scenerię, jaskinie, tafle jezior wśród gór, ciekawe zabytki, kulturę ludową i wiele, wiele innych. Znajdą tu coś dla siebie wszyscy wielbiciele gór i sportów zimowych, ci, którzy lubią odpoczywać w gorących wodach termalnych oraz ci, których interesują losy naszego regionu i piękne, historyczna architektura. Odkryj Słowację z YFU!

Szwajcaria

 

Grüezi! Wie goots?

Rok szkolny: 2022/2023

Czas trwania wymiany: rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Czy lubisz góry, wodę, słońce i śnieg? Dobrze czujesz się spędzając czas na świeżym powietrzu? Spędzając rok w Szwajcarii możesz połączyć życie w mieście z bliskością przyrody. Ten niezwykły kraj, w którym mówi się aż czteroma językami, ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko szwajcarski ser i punktualne zegarki. Jest wymarzonym miejscem dla wszystkich wielbicieli sportów i aktywności poza domem. Z YFU możesz spędzić wymianę w niemiecko- lub francuskojęzycznej części Szwajcarii, stać się członkiem lokalnej rodziny i doświadczyć życia pośród szwajcarskich Alp.

Tajlandia

 

สวัสดี, เป็นอย่างไรบ้าง?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Tajlandia znana jest głównie ze swoich egzotycznych potraw, wyśmienitych deserów oraz malowniczych plaż, na których turyści z całego świata spędzają błogie chwile. Tajska kultura ma jednak o wiele głębszy, bardziej fascynujący wymiar, który poznać można dopiero po dłuższym pobycie i aktywnym uczestnictwie w życiu lokalnego społeczeństwa. Wyjazd na wymianę do Tajlandii oferuje niepowtarzalną okazję doświadczenia na własnej skórze subtelności tajskich zwyczajów, buddyjskiej filozofii uśmiechu, orientalnej kultury skrywającej sekrety, których nie sposób poznać inaczej!

Turcja

 

Merhaba! Nasılsınız?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: trymestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Turcja to niezwykłe miejsce, które stanowi most pomiędzy kulturami Wschodu i Zachodu. Półwysep anatolisjki od wieków stanowił szlak handlowy między ludami Azji i Europy, dzięki czemu obecnie można tam odnaleźć mieszankę wielu różnorodnych wpływów. Wybierz rok na wymianie w Turcji, aby odwiedzić Istambuł, Ankarę, ale i mniej znane zakątki tego kraju. Spróbuj orientalnych tureckich przypraw i wielu tradycyjnych dań, zrób zakupy w jednym z pełnych kolorów i zapachów bazarów oraz poznaj wyjątkową historię niegdysiejszego Imperium.

Urugwaj

 

¡Hola! ¿Cómo estás?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: wakacje, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Urugwaj położony jest na na wschód od rzeki o tej samej nazwie. Z tego powodu wielu Urugwajczyków mówi o sobie „orientales” – ludzie Wschodu. Sama nazwa „Urugwaj” pochodzi z języka Indian Guaraní i oznacza „rzekę kolorowych ptaków„.  To państwo o silnych demokratycznych tradycjach i nowoczesnych reformach społecznych. To niewielkie, nieznane w Europie państwo, uznane zostało w 2013 r. za państwo roku przez tygodnik „The Economist” jako miejsce odważne, liberalne i lubiące dobrą zabawę.

Stany Zjedn. Ameryki Włącznie z Portoryko PR

 

Hi! How are you?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa, semestr, rok lub dwa lata
Dla kogo: uczniowie i absolwenci szkół średnich

Stany Zjednoczone znane są nam z kina, telewizji i muzyki. Jednakże USA to o wiele więcej niż Hollywood, fast food i statua wolności. Roczny pobyt w jednym z 50 stanów da Ci niezastąpioną możliwość nakreślenia własnego obrazu o amerykańskim stylu życia. Sprawdź, jak żyją nastolatki w USA naprawdę i jak wygląda nauka w lokalnym high school. Przeżyj Halloween, Święto Dziękczynienia i Dzień Niepodległości. Wybierz się na prom albo usiądź na trybunach podczas meczu futbolu. Poznaj ten ogromny kraj o niezwykłej różnorodności!

Węgry

 

Szia! Hogy vagy?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

„Lengyel, Magyar – két jó barát…”,  czyli „Polak, Węgier, dwa bratanki…”, to powiedzenie, które dobrze zna każdy z nas. Ale jak dużo tak naprawdę wiemy o Węgrzech, naszym niegdysiejszym sąsiedzie? Czym charakteryzuje się węgierska kultura? Kim są najważniejsze postaci z Węgier? Jakie są tradycyjne węgierskie potrawy? Spędzając swoją wymianę na Węgrzech zdobędziesz odpowiedzi na te, i wiele więcej pytań! Zanurzysz się w węgierskiej codzienności i zawrzesz nowe, międzynarodowe znajomości. Słowem, przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Włochy

 

Ciao! Come stai?

Rok szkolny: 2022/2023
Czas trwania wymiany: krótkoterminowa, semestr lub rok
Dla kogo: uczniowie szkół średnich

Język, historia, sztuka, kuchnia, moda – to tylko kilka z powodów dla których warto odwiedzić Włochy. W takim razie po co spędzić tam tylko tydzień lub dwa, skoro można wyjechać na cały rok? Z YFU masz możliwość poznania włoskiej kultury od środka. Żyjąc we włoskiej rodzinie poznasz lokalne tradycje i zwyczaje lepiej niż nawet najbardziej gorliwy turysta. W autentyczny sposób doświadczysz lokalnych świąt i uroczystości, spróbujesz domowych posiłków, na własne oczy zobaczysz dzieła najznamienitszych europejskich artystów i nauczysz się płynnie posługiwać językiem włoskim.