Dokąd wyjechać?

Otwarta i odpowiedzialna młodzież o szerokich zainteresowaniach może wziąć udział w jednym z ponad 100 programów wymiany w jednym z ponad 30 krajów partnerskich, aby biorąc aktywny udział w życiu rodziny i szkoły, dogłębnie poznać kraj goszczący wraz z jego językiem, społeczeństwem i kulturą.

YFU oferuje podróż życia, przygodę, która wyzwala w ludziach to, co najlepsze i pozwala na nawiązanie trwałych relacji, zmieniających sposób patrzenia na świat.

Czy marzysz o podróży w nieznane? Odkryciu miejsc, w których nikt z Twoich krewnych lub znajomych jeszcze nie był? Poznania prawdziwego życia w odmiennej kulturze? Z YFU jest to możliwe!

Wcale nie musisz szukać daleko. Bez względu na to, czy zdecydujesz się spędzić swoją wymianę na innym kontynencie czy wybierzesz się do któregoś z państw Europy, przeżyjesz niezapomnianą przygodę.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zdecyduj, które miejsce jest dla ciebie. Być może będzie to pełna latynoskiego temperamentu Argentyna, mroźne tereny półnoncej Norwegii, spokojne lasy Estonii lub dalekie i orientalne Chiny? Opcji jest wiele.

Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które nadeślą formularze zgłoszeniowe jako pierwsze, szybciej zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, a co za tym idzie, będą miały większą szansę na uzyskanie miejsca w kraju pierwszego wyboru. Powodzenia!

Ceny programu

Szczegółowy spis wszystkich programów wymiany wraz z kosztami znajduje się poniżej:

Dowiedz się więcej

Kliknij i skontaktuj się z nami!

Niemcy

 

Hallo! Wie gehts?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: trymestr, semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 6.400-7.750 EUR

Języka niemieckiego najłatwiej nauczyć się jest właśnie w Niemczech. Jednak czy kultura naszego sąsiada może jakoś zaskoczyć? Bardziej niż się spodziewasz! Wyjeżdżając na wymianę do Niemiec nie tylko udoskonalisz swoje umiejętności językowe, ale również przekonasz się, jak odmienna i zarazem ciekawa jest niemiecka kultura. Będziesz mieć okazję stać się częścią niemieckiego społeczeństwa, spróbować przepysznej regionalnej kuchni oraz poznać prawdziwych pasjonatów piłki nożnej. Warto spróbować!

Argentyna
 

Hola, boludo, ¿qué contás?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-19 lat

Koszt: 10.500-11.000 USD

Czy masz ochotę przespacerować się wśród Andów i zobaczyć szczyt Aconcagua? Czy chcesz odkryć dziewicze rejony Patagonii? A co powiesz, aby poznać tętniące życiem Buenos Aires? To właśnie może zaoferować Ci wymiana w Argentynie. Oprócz pięknej przyrody poznasz codzienne życie tego zróżnicowanego kraju, doświadczysz nauki w lokalnej szkole i staniesz się częścią argentyńskiej rodziny. Argentyńczycy to ciepli, kochający i otwarci ludzie, dla których rodzina stanowi najwyższą wartość. Uwielbiają również sport, dobre jedzenie i życie nocne. Argentyna to właściwy wybór nie tylko dla tych, których pasjonuje piłka nożna, tango i j. hiszpański, ale również dla tych, którzy chcieliby tego wszystkiego spróbować!

Finlandia

 

Moi! Mitä kuuluu?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 7.000-7.500 EUR

Sauna, hokej na lodzie i muzyka metalowa. Co jeszcze wiesz o tajemniczej Finlandii?  Mówi się, że ci, którzy potrafią nauczyć się języka fińskiego, potrafią nauczyć się czegokolwiek. Z powodzeniem dokonały tego dziesiątki młodych ludzi, którzy wyjechali na wymianę właśnie do Finlandii. A czy Ty masz odwagę, aby spróbować? Stań się częścią fińskiej rodziny, skorzystaj z bogatej oferty edukacyjnej fińskiego liceum i odpocznij na łonie natury. Odkryj piękno Finlandii razem z YFU. Czeka na Ciebie niezapomniane przeżycie!

Japonia

 

おはよう!元気ですか?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 10.200 USD

Japonia to kraj, który od wieków intryguje kulturoznawców z całego świata. Jego mieszkańcy we wszystkim, co robią starają się podążać za narodowym motto “pokój i postęp”. Osoby ceniące zdrowy tryb życia na pewno zainteresuje fakt, że japońska kuchnia uważana jest za najzdrowszą na świecie. To państwo artystów, biznesmenów i innowatorów. To właśnie tutaj narodziła się sztuka mangi oraz animowanych komiksów rozpoznawanych na całym globie pod nazwą anime. Wymiana w tym pięknym wyspiarskim kraju jest już możliwa!

Australia

 

G’day! How ya goin’?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 14.200-15.000 USD

Niesamowity krajobraz oraz wyjątkowa fauna i flora, których nie znajdziesz nigdzie indziej – tak właśnie wygląda Australia. Na całej wyspie jest 6 różnych klimatów, więc temperatury mogą się znacznie różnić w zależności od regionu. Czy wiesz, że Australia pomieściłaby Polskę 26 razy na swojej powierzchni? Australijczycy zwykle lubią sporty, takie jak krykiet, siatkówka, piłka nożna czy rugby. Wyjeżdżając w polskie wakacje trafisz akurat na australijską zimę. Co ciekawe, jest to państwo bez oficjalnego języka urzędowego, ale najczęściej używa się tam języka angielskiego. Jednak język, którego najszybciej nauczysz się w Australii to… slang, którym mieszkańcy tego kraju poługują się na co dzień…

Austria

 

Grüß Gott! Wie geht es dir?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-17 lat

Koszt: 8.000-9.5000 EUR

W Austrii każdy znajdzie coś dla siebie. Zwolennicy narciarstwa i turystyki rowerowej zachwycą się piękną przyrodą wśród austriackich Alp. Wiener Schnitzel z pewnością posmakuje wszystkim mięsożercom, a fani słodkości nie oprą się tortowi Sachera, strudlom ani Keisershmarrn. Austriacy to naród potrafiący połączyć bogate tradycje i silny patriotyzm z nowoczesnością i otwartością na świat. Dla wszystkich tych, którzy chcą nabyć umiejętność płynnego posługiwania się językiem niemieckim i zdobyć cenne życiowe doświadczenia, a nie chcą podróżować daleko, Austria będzie strzałem w dziesiątkę!

Belgia-Flandria

 

Hallo! Hoe gaat het?

Belgia-Walonia

 

Bondjoû! Comint vos dalez?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 6.500-6.900 EUR

Belgia – serce Europy. Wielojęzykowe i wielokulturowe państwo będące wiernym przedstawicielem współczesnych europejskich wartości. Siedziba najważniejszych instytucji Unii Europejskiej oraz NATO. Rezultat wieloletniego spotykania i mieszania się różnych kultur i tradycji. Na co jeszcze czekasz? Spróbuj prawdziwych belgijskich frytek z majonezem, gofrów i czekolady. Przepłyń się historycznymi kanałami Brugii, zwanej flamandzką Wenecją. Wybierz się w wyprawę rowerową po belgijskiej prowincji. Zawrzyj znajomości z ludźmi z całego świata. Poznaj prawdziwy europejski styl życia wybierając wymianę do Belgii z YFU!

Brazylia

 

Oi! Tudo bem?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-18 lat

Koszt: 7.500-8.900 USD

Brazylia to największe państwo Ameryki Południowej, a jednocześnie kraj kontrastów przyciągający każdego roku tysiące turystów. Zachęca ich do przyjazdu roztańczonym karnawałem w Rio de Janeiro, słynną plażą Copacabana, gęstym lasem tropikalnym Amazonii i zapierającymi dech w piersiach wodospadami. Brazylijczycy znani są również ze swojego temperamentu, różnorodności kulturowej oraz, oczywiście, miłości do piłki nożnej. To kraj przyjacielskich ludzi o gorących sercach, którzy kochają się bawić i dzielić swoim życiem z innymi. Dzięki wymianie YFU możesz bliżej poznać Brazylijczyków i ich kraj, a przy okazji nauczyć się j. portugalskiego!

Bułgaria

 

Здрасти! Как сте?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-17 lat

Koszt: 6.000-8.000 EUR

Bułgaria jest jednym z państw leżących na Półwyspie Bałkańskim, graniczącym z Morzem Czarnym. Oprócz pięknych piaszczystych plaż państwo to ma do zaoferowania wiele więcej. Bułgaria jest jednym z najstarszych państw Europy. Co ciekawe, gest kręcenia głową na boki Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody w przeciwieństwie do pozostałej części Europy!  Ponadto, według badań, cyrylica – czyli wschodni alfabet, który obowiązuje m.in. w Rosji – powstał właśnie na terenach Bułgarii. Stąd wywodzi się też nestinarstwo czyli… chodzenie po rozżarzonym węglu!

Chile

 

¡Hola! ¿Como estai?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 8.400-11.500 USD

W języku ojczystym rdzennych mieszkańców Chile oznaczało miejsce, gdzie kończy się świat. To odległe państwo u wybrzeży Oceanu Spokojnego jest niezwykłe, nie tylko ze względu na swoje położenie i nietypowy kształt, ale również związane z nimi bogactwo fauny i flory. Chile to pełne charakteru miejsce, które rozciąga się przez pół kontynentu południowoamerykańskiego – od Peru aż po Cieśninę Magellana. Jest domem dla tubylczego plemienia Mapuche, tajemniczych kamiennych figur na Wyspie Wielkanocnej oraz Atakamy, najsuchszej pustyni na  świecie. Odkryj co jeszcze kryje się w tym niezwykłym kraju wybierając wymianę z YFU właśnie do Chile!

Chiny

 

你好! 最 近 好 吗

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 11.400-12.200 USD

Czy chcesz poznać kulturę jednego z najstarszych państw świata? Czy marzysz o tym, aby przejść się wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego i świętować Chiński Nowy Rok zgodnie z tradycją? A może jesteś wielbicielem orientalnej kuchni? Rok spędzony na wymianie w Chinach może zaoferować Ci te i wiele innych atrakcji. Poznasz podstawy jednego z najtrudniejszych języków świata i poznasz bogatą kulturę Państwa Środka. Staniesz się częścią chińskiej rodziny i szkoły oraz znajdziesz przyjaciół na całe życie. Spędź rok w Chinach razem z YFU a przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Czechy

 

Ahoj! Jak se máš?

Rok wymiany: 2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 

Jak wiele wiesz o Czechach, naszym południowym sąsiedzie? To prawda, że jest między naszymi krajami wiele historycznych i kulturowych podobieństw. Ale jest również wiele do odkrycia! Doświadcz piękna praskiego starego miasta, weź udział w hokejowym szaleństwie i wybierz się na spacer po drugiej stronie Bieszczad. Spróbuj prawdziwych czeskich knedlików, cibulovej polévki, nakládanego hermelína i bramboráków. Naucz się języka czeskiego i zdobądź przyjaźnie na życie. Stań się częścią bogatej kultury Czech razem z YFU!

Ekwador

 

¡Hola! ¿Cómo está?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Ekwador ma do zaoferowania barwną mozaikę różnorodnych doświadczeń. To tutaj napotkać można zapierające dech w piersiach bogactwo roślin i zwierząt, zachwycające architekturą miasta, takie jak Quito lub Cuenca, oraz piękno malowniczego archipelagu Galapagos. Jeżeli pragniesz na własne oczy zobaczyć stolicę kraju, od niemal czterdziestu lat figurującą na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, z bliska obejrzeć Iglesia de la Compana, którego wnętrze wyłożone jest 7 tonami złota, czy wybrać się na wędrówkę w dolinie Amazonki – YFU Polska czeka na twoje zgłoszenie!

Estonia

 

Tere, kuidas läheb?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-18 lat

Koszt: 6.600-9.000 EUR

To najbardziej wysunięte na północ bałtyckie państwo cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów wyjeżdżających na wymianę.  Czy to ze względu na przepiękne wybrzeże i rozległe lasy? Czy też przez nowoczesne, innowacyjne podejście Estończyków do życia i dążenie do równości w społeczeństwie? A może to dzięki szerokiej ofercie kulturalnej urokliwego Tallinna? Zanurz się w codziennym życiu Estonii, stań się częścią jej kultury i  poznaj odpowiedzi na te pytania. Odkryj Estonię z YFU!

Francja

 

Salut! Comment vas-tu?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 6.700-7.500 EUR 

Wieża Eiffla, Napoleon, światowa moda, Louis de Funés i niezliczone rodzaje serów – właśnie z tym często kojarzy się Francja. Ale to nie może być wszystko, nieprawdaż? Wyjeżdżając na wymianę do Francji możesz dowiedzieć się o tym państwie o wiele więcej! Jest to szansa, aby poznać francuską kulturę od podszewki – aby nauczyć się biegle posługiwać językiem francuskim, odkryć tajniki miejscowej kuchni i spróbować nowego stylu życia. Poznaj obyczaje francuskiej rodziny, stań się członkiem lokalnej społeczności i opanuj „savoir vivre”. Vive la France!

Kanada

 

Hello! How’ya doin?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 13-18 lat

Koszt: 15.600-33.500 USD

Kanada to kraj 30-krotnie większy od Polski, choć nieco mniej zaludniony. Jest on niezwykłą mieszanką różnych grup narodowych i etnicznych, gdzie różnorodność kulturowa jest pielęgnowana i ceniona. Odkryj sympatyczność i otwartość Kanadyjczyków, spróbuj pysznych naleśników z syropem klonowym i podziwiaj różnorodność krajobrazów tego kraju: zwiedzaj przepiękne parki narodowe, zobacz niesamowity wodospad Niagara i zamocz nogi w jednym z 3 oceanów, których wody oblewają Kanadę.

Łotwa

 

Sveiki! Kā tev iet?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 5.700-8.000 EUR

Historyczna architektura, dzika przyroda i piękne nadbałtyckie plaże – to tylko część atrakcji, które czekają na tych, którzy odwiedzą Łotwę. Na tych, którzy wybiorą to miejsce, jako cel swojej wymiany czeka jeszcze więcej. Będą mogli oni doświadczyć codziennego życia w tym kraju i poznać jego unikalny język. Łotwa to kraj niewielki, ale bogaty w tradycje i niepowtarzalną kulturę ludową. Z kolei współczesna łotewska kultura to, jak twierdzą niektórzy, połączenie słowiańskiej gościnności i skandynawskiej zaradności. Przekonaj się o tym spędzając rok na Łotwie w ramach programu YFU!

Niderlandy

 

Hallo! Hoe gaat het?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: krótkoterminowy, trymestr, semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 8.100-10.700 EUR

Holandia to państwo o bogatej przeszłości i teraźniejszości. To właśnie tam, w Rotterdamie, znajduje się największy port Europy. W Amsterdamie mieści się najbogatsza kolekcja obrazów Vincenta Van Gogha. Z kolei cała Holandia pokryta jest siecią skomplikowanych kanałów wodnych, dzięki którym część kraju znajduje się pod poziomem morza. Nieodzowną częścią holenderskiego życia jest rower – bardzo możliwe, że to właśnie na rowerze będziesz jeździć do szkoły, na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi! Wyjedź na rok do Holandii i poznaj kulturę tego małego, ale niezwykłego państwa!

Norwegia

 

Hei! Hvordan har du det?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 9.700 EUR

Co powiesz, aby spędzić rok w przyjaznym, skandynawskim państwie o wysokim standardzie życia? Mieć możliwość na co dzień podziwiać piękno przyrody? Stać się uczniem liceum o wysokim standardzie nauczania? A może marzysz, aby zobaczyć na własne oczy fiordy i zorzę polarną? Norwegia ma wiele do zaoferowania wszystkim wielbicielom natury i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Czy wiesz, że Norwedzy uwielbiają wszelkie rodzaje sportów? Jeżeli Ty również, Norwegia to miejsce dla Ciebie!

Nowa Zelandia

 

Kia ora! How’s it going?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr 
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 

Państwo wyspiarskie położone na południowo-zachodnim Pacyfiku. Archipelag nowozelandzki jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii. Nowa Zelandia – kraj na antypodach – od wielu lat postrzegana jest przez pryzmat przepięknych krajobrazów, które każdy miłośnik twórczości J.R.R. Tolkiena zna z filmów o Hobbitach i Drużynie Pierścienia. Nowa Zelandia jest monarchią konstytucyjną, której głową jest król Anglii, a w jego imieniu rządy sprawuje gubernator generalny.

Paragwaj

 

Mba’éichapa reime?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: krótkoterminowy, trymestr, semestr, rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat, wolontariusze 18-25 lat

Koszt: 

Paragwaj jest państwem śródlądowym położonym w Ameryce Południowej. Co wyróżnia ten kraj to unikalna kultura oraz wspaniała kuchnia i atmosfera, dla których warto przemierzyć cały ocean.

Rumunia

 

Hola, boludo, ¿qué contás?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: semestr 
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 5.800 EUR

Rumunia – kraj mniejszości narodowych, tradycji sięgających średniowiecza, oraz niesłychanej gościnności. Teraz i Ty masz szansę odwiedzić tę różnorodną, fascynującą krainę, wyjeżdżając na roczną wymianę z YFU. Jeżeli chciałbyś na własne oczy zobaczyć legendarne zamki Transylwanii, winnice, w których produkowane są słynne na całym świecie odmiany win, czy wybrzeże Morza Czarnego – jednego z pięciu mórz śródlądowych na świecie – nie zastanawiaj się dłużej i daj sobie szansę na przeżycie wyjątkowej przygody w Rumunii.

Szwajcaria

 

Grüezi! Wie goots?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany:  rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 7.800 EUR

Czy lubisz góry, wodę, słońce i śnieg? Dobrze czujesz się spędzając czas na świeżym powietrzu? Spędzając rok w Szwajcarii możesz połączyć życie w mieście z bliskością przyrody. Ten niezwykły kraj, w którym mówi się aż czteroma językami, ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko szwajcarski ser i punktualne zegarki. Jest wymarzonym miejscem dla wszystkich wielbicieli sportów i aktywności poza domem. Z YFU możesz spędzić wymianę w niemiecko- lub francuskojęzycznej części Szwajcarii, stać się członkiem lokalnej rodziny i doświadczyć życia pośród szwajcarskich Alp.

Tajlandia

 

สวัสดี, เป็นอย่างไรบ้าง?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany:  semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-17 lat

Koszt: 6.000-8.000 USD

Tajlandia znana jest głównie ze swoich egzotycznych potraw, wyśmienitych deserów oraz malowniczych plaż, na których turyści z całego świata spędzają błogie chwile. Tajska kultura ma jednak o wiele głębszy, bardziej fascynujący wymiar, który poznać można dopiero po dłuższym pobycie i aktywnym uczestnictwie w życiu lokalnego społeczeństwa. Wyjazd na wymianę do Tajlandii oferuje niepowtarzalną okazję doświadczenia na własnej skórze subtelności tajskich zwyczajów, buddyjskiej filozofii uśmiechu, orientalnej kultury skrywającej sekrety, których nie sposób poznać inaczej!

Turcja

 

Merhaba! Nasılsınız?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-17 lat

Koszt: 7.300 EUR

Turcja to niezwykłe miejsce, które stanowi most pomiędzy kulturami Wschodu i Zachodu. Półwysep anatolisjki od wieków stanowił szlak handlowy między ludami Azji i Europy, dzięki czemu obecnie można tam odnaleźć mieszankę wielu różnorodnych wpływów. Wybierz rok na wymianie w Turcji, aby odwiedzić Istambuł, Ankarę, ale i mniej znane zakątki tego kraju. Spróbuj orientalnych tureckich przypraw i wielu tradycyjnych dań, zrób zakupy w jednym z pełnych kolorów i zapachów bazarów oraz poznaj wyjątkową historię niegdysiejszego Imperium.

Stany Zjednoczone (USA)

 

Hi! How are you?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany:  semestr lub rok szkolny
Dla kogo: młodzież 14-18 lat

Koszt: 10.500-13.650 USD

Stany Zjednoczone znane są nam z kina, telewizji i muzyki. Jednakże USA to o wiele więcej niż Hollywood, fast food i statua wolności. Roczny pobyt w jednym z 50 stanów da Ci niezastąpioną możliwość nakreślenia własnego obrazu o amerykańskim stylu życia. Sprawdź, jak żyją nastolatki w USA naprawdę i jak wygląda nauka w lokalnym high school. Przeżyj Halloween, Święto Dziękczynienia i Dzień Niepodległości. Wybierz się na prom albo usiądź na trybunach podczas meczu futbolu. Poznaj ten ogromny kraj o niezwykłej różnorodności!

Wietnam

 

Xin chào! Bạn khỏe không?

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: rok szkolny
Dla kogo: młodzież 15-18 lat

Koszt: 8.500 USD

Wietnam to jedno z najbardziej różnorodnych państw Azji, nazywane jest również krajem kontrastów. Gdy na południu możesz robić aniołki w śniegu, północne tarasy ryżowe mienią się w promieniach letniego słońca. Wietnam zachwyca swoim bogactwem kulturowym i krajobrazowym. Tętniąca życiem stolica, rozległe plantacje kawy i herbaty, wspaniałe świątynie, góry, doliny oraz bajeczne wybrzeże. Poznaj wyjątkowe tradycje wielopokoleniowych rodzin wietnamskich oraz świętuj z nimi Święto Tết , czyli Wietnamski Nowy Rok – to będzie niezapomniane przeżycie!

Wymiana z YFU

 

Cały świat Twoim domem

Rok szkolny: 2023/2024
Czas trwania wymiany: trymestr, semestr lub rok
Dla kogo: młodzież 15-19 lat, wolontariusze 18-25 lat
Oferta: Pobierz tutaj

Wymiana międzykulturowa to coś więcej niż podróż za granicę. Chociaż prawdą jest, że wszystkie podróże kształcą, poszerzają perspektywy i umożliwiają zdobycie nowych doświadczeń, programy YFU dodatkowo przyczyniają się do rozwoju młodego człowieka i na stałe zmieniają jego sposób postrzegania siebie, ludzi i świata. Pozytywne wrażenie, jakie wywierają na rodzinach goszczących, znajomych, szkołach, nauczycielach i sąsiadach, wpływa na całe społeczności. To, czego nauczysz się podczas wymiany międzykulturowej, będzie owocowało do końca życia.