SEMINARIUM PRZEDWYJAZDOWE

Kiedy: 26 maja 2018 r. 12:00 – 28 maja 2018 r. 18:00

Gdzie: Luboń k/ Poznania

Seminarium przedwyjazdowe jest jednym z pięciu seminariów organizowanych przez YFU dla uczniów z wymiany. Jest ono kluczowym element programu, który w pływa na to, jak uczniowie radzą sobie podczas pierwszych miesięcy za granicą.

Celem seminarium przedwyjazdowego jest przygotowanie polskiej młodzieży zaakceptowanej do programu YFU do wyjazdu pod względem organizacyjnym oraz emocjonalnym. Podczas spotkania uczestnicy poruszają temat motywacji, adaptacji w odmiennej kulturze, tęsknoty za krajem rodzinnym oraz komunikacji.

Seminarium przedwyjazdowe jest dla uczestników wymiany również okazją, aby poznać innych młodych ludzi, którzy przyszły rok szkolny spędzą z dala od domu. Przyjaźnie zawiązane przez naszych uczniów w trakcie seminarium przedwyjazdowego często rozwijają się i trwają jeszcze długo po powrocie do domu.

Seminarium prowadzone jest przez przeszkolonych wolontariuszy YFU Polska. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zdobytemu podczas własnego pobytu za granicą lub  goszczenia ucznia z wymiany, uczestnicy seminarium zdobywają autentyczne informacje i bezpośrednie wsparcie.

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Nie tylko uczniowie wyjeżdżający na rok za granicę wymagają odpowiedniego przygotowania. Program wymiany bywa trudny także dla rodziców, którym po raz pierwszy przychodzi rozstać się ze swoimi dziećmi na tak długi czas. Aby zapewnić im wszelkie istotne informacje oraz poczucie pewności podczas pobytu pociechy za granicą, w spotkaniu uczestniczą doświadczeni pracownicy YFU oraz rodzice, którzy przez to samo przeszli kilka lat wcześniej.

Kiedy: 26 maja 2018 r. 12:00 – 18:00