Seminarium śródroczne

Wielkimi krokami zbliża się seminarium śródroczne, podsumowujące pierwsze półrocze spędzone w Polsce przez naszych zagranicznych uczniów. W trakcie seminarium uczestnicy rozmawiają na temat dotychczasowych postępów w naszym kraju, doświadczeniach związanych z adaptacją i wszelkich problemach z nią związanych, o nauce języka polskiego i o planach na pozostałe miesiące.

Jest to czas dla uczniów, aby wspólnie zastanowić się, czy ich wymiana przebiega tak, jak wyobrażali to sobie jeszcze kilka miesięcy wcześniej? Czy udało im się zrealizować dotychczasowe zamierzenia i plany? A jakie cele lub marzenia wciąż chcieliby zrealizować przed powrotem do domu? A także, w jaki sposób mogą sprawić, aby ich pobyt w Polsce był jeszcze bardziej bogaty w cenne doświadczenia?

W poszukiwaniu odpowiedzi na wszystkie te pytania pomogą naszym uczniom wolontariusze YFU, którzy kilka lat wcześniej sami przechodzili przez ten sam proces. Tego roku seminarium śródroczne poprowadzą Adrian, Alina, Hubert, Ola i Zuza.

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera!

Wycieczka do Krakowa

Seminarium śródroczne jest częścią trzydniowej wycieczki do Krakowa, na którą zapraszamy również rodzeństwo goszczące naszych uczniów. W jej trakcie poznają niezwykłą historię hisztorycznego Krakowa i odwiedzą liczne jego zakątki. Naszych uczestników spotkać będzie można m.in. na Starym Rynku, wśród straganów Sukiennic lub w Kościele Mariackim. W trakcie wycieczki uczestnicy wybiorą się również do Oświęcimia, aby poznać ciemną stronę polskiej historii w Muzeum Auschwitz. W takcie weekendu znajdzie się także czas na oprowadzanie po nowoczesnym Podziemnym Muzeum Krakowa oraz Fabryce Schindlera.

Od kilku lat w wycieczce do Krakowa organizowanej przez YFU Polska bierze udział także młodzież spędzająca wymianę w Czechach i na Słowacji. Bardzo cieszymy się z zainteresowania wycieczką naszych południowych partnerów i mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie ono coraz większe!