Stypendium Marthy Bigliani

W YFU wierzymy, że uczniowie na całym świecie powinni mieć możliwość przeżycia przygody, jaką jest udział w międzynarodowej wymianie młodzieży. Zdajemy sobie jednak sprawię, że ze względów finansowych, nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Z tego powodu ustanowiony został Fundusz Stypendialny Marthy Bigliani, mający zadanie wspierać wybitnych uczniów, którzy potrzebują finansowego wsparcia, aby wziąć udział w programie YFU. Chcemy dać im możliwość zobaczenia świata z bliska. Wymiana doświadczeń w ramach YFU pozwala uczestnikom na poznanie codziennego życia w innym społeczeństwie. Tym właśnie jest uczenie się od wewnątrz, które zachodzi tylko wówczas, gdy ktoś ma wystarczająco dużo czasu, aby dogłębnie przemyśleć to, czego się uczy i czego doświadcza. Nasz podstawowy program umożliwia zanurzenie się uczestnika w życiu codziennym ze wszystkimi jego aspektami.

Martha Bigliani rozpoczęła swoją przygodę z międzynarodową wymianą młodzieży jako uczennica programu AFS na wymianie w Stanach Zjednoczonych w 1950 r. Po powrocie do rodzinnej Argentyny utworzyła tam filię partnerską AFS, obejmując w niej rolę kierowniczą. W 1977 r. podjęła się zadania odbudowy YFU w Argentynie, stając się dyrektorką organizacji w 1983 r. Pozostała na tym stanowisku przez 30 lat, aż do jej nagłej śmierci w 2013 r.

Martha poświęciła swoję karierę i życie budowaniu równych możliwości udziału w międzynarodowej wymianie młodzieży dla wszystkich. W 2013 r. utworzony został Międzynarodowy Fundusz Stypendialny ku jej pamięci. Celem Marthy było, abyśmy zawsze nosili w sercu o prawdziwą rolę i najważniejsze wartości YFU. Chciała, abyśmy pamiętali, że naszym zadaniem jest umożliwienie wyjazdu na wymianę wszystkim tym młodym ludziom, których zasoby finansowe są ograniczone.

W YFU wierzymy, że wspierając aktywnych obywateli wspólnego świata możemy pomóc w budowie lepszego, bardziej pokojowego świata. Dzięki Stypendium Marthy Bigliani umożliwiliśmy odkrycie innego państwa i jego kultury już ponad 20 nastolatkom, którzy nie byli w stanie samodzielnie pokryć kosztów związanych z wymianą. Oto spełniło się największe życzenie Marthy: aby czynić świat domem każdego, bez względu na status majątkowy.

Stypendium Marthy Bigliani na rok szkolny 2017/2018 oferowane jest do następujących państw: Argentyna, Brazylia, Niemcy, Meksyk, Tajlandia, Urugwaj.

MASZ PYTANIA?

Kliknij i skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy!

Zadaj pytanie

WYMAGANIA

Uczniowie starający się o uzyskanie stypendium powinni być aktywnymi członkami swojej społeczności, posiadać głębokie zrozumienie powodów, dla których chcą wyjechać na wymianę oraz wiedzieć, co chcą osiągnąć i czego chcą się nauczyć dzięki temu doświadczeniu. Formularze zgłoszeniowe są przyjmowane oraz selekcjonowane przez YFU Polska, po czym wybrane zostają przekazane do Funduszu Stypendialnego Marthy Bigliani wraz z rekomendacją.

Liczba stypendiów jest ograniczona. Z tego względu do wysyłania wniosków tylko te osoby, które mogą poświadczyć aktywne uczestnictwo w działalności organizacji pozarządowych lub innych inicjatywach społecznych.

PROCES PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ

Aby zgłosić chęć uzyskania Stypendium Marthy Bigliani konieczne jest wypełnienie dwóch formularzy oraz przesłanie ich do YFU Polska nie później niż do 20 lutego. Część pierwsza dotyczy motywacji, dla których stypendium powinno zostać przydzielone właśnie Tobie. Część druga powinna zostać wypełniona przez nauczyciela lub przedstawiciela organizacji społecznej, do której należysz.

KROK PO KROKU

Pobierz na swój komputer formularz zgłoszeniowy (Student Application Form) oraz formularz rekomendacji nauczyciela (Teacher Recommendation Form).

Odpowiedz na pytania zawarte w formularzu zgłoszeniowym. Zastanów się nad tym, co Tobą kieruje oraz w jaki sposób możesz przyczynić się do pozytywnych zmian w Twojej społeczności dzięki wyjazdowi na wymianę. Formularz dla nauczyciela przekaż swojemu wychowawcy lub innej osobie w szkole, która dobrze Cię zna.

Wypełnione dokumenty wyślij do nas drogą elektroniczną na adres info@yfu.org.pl lub pocztą na adres YFU Polska, Skr. Poczt. 36, 61-971 Poznań. Odezwiemy się do Ciebie!