Rekrutacja

To bardzo proste!

Oto co zrobić, aby wyjechać na wymianę w kilku krokach:

  1. Wypełnij wstępny formularz zgłoszeniowy na naszej stronie tak, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.
  2. Drogą mailową dostaniesz od nas drugi, bardziej szczegółowy kwestionariusz osobowy. Możesz również pominąć punkt 1. i samodzielnie pobrać dokument na swój komputer. Kwestionariusz należy wypełnić po polsku i odesłać do naszego biura.
  3. Następnie zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Będziemy chcieli bliżej Cię poznać i więcej się o Tobie dowiedzieć. Upewnimy się, czy poradzisz sobie w zupełnie nowych warunkach i otoczeniu. Sprawdzimy również Twoje umiejętności językowe. Nie masz się jednak czego obawiać, zależy nam przede wszystkim na tym, abyś w stopniu komunikatywnym posługiwał się przynajmniej jednym językiem obcym.
  4. Po wstępnych rozmowach pozostaje Ci już tylko czekać. Wkrótce dowiesz się czy Twoje zgłoszenie zostało  przyjęte i czy pojedziesz do kraju, o którym marzyłeś. Jeżeli tylko ilość miejsc na to pozwoli, skierujemy Cię oczywiście tam, gdzie najbardziej chciałbyś pojechać.
  5. Po zaakceptowaniu do programu YFU, czeka Cię kolejna pula dokumentów, które należy wypełnić w j. angielskim w internetowym systemie YFU FileFlow. Dokumenty te trafiają bezpośrednio do organizacji partnerskiej w kraju, w którym chcesz spędzić wymianę. Dokumenty te są konieczne, aby nasi partnerzy za granicą mogli znaleźć dla Ciebie jak najlepiej dopasowaną rodzinę goszczącą i szkołę, a także zapewnić Ci bezpieczeństwo w trakcie całości pobytu.
  6. Po ukończeniu wszystkich formalności, rozpoczniemy szukanie wprost stworzonej dla Ciebie rodziny! Postaramy się, abyś jak najszybciej, jak to możliwe otrzymał kontakt do swojej przyszłej rodziny goszczącej, tak abyś mógł poznać i porozmawiać z nią jeszcze przed wyjazdem z kraju. Pamiętaj jednak, że to, kiedy otrzymasz informację o swojej rodzinie, zależy od bardzo wielu czynników, niezależnych od YFU Polska. Naszym priorytetem jest jak najlepsze, a nie jak najszybsze dopasowanie uczniów i rodzin goszczących. Dlatego bądź cierpliwy!

A co potem? Potem pozostaje Ci już tylko spakować walizki i w drogę!

.

MASZ WĄTPLIWOŚCI?

Kliknij i skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

Zadaj pytanie

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 trwa. Terminy przyjmowania zgłoszeń do poszczególnych państw znaleźć można w zakładce Kierunki wymiany.

WSTĘPNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA UCZNIÓW

Fields marked with an * are required

Podstawowe dane


Miejsce zamieszkania


Dane kontaktowe


Inne