Warsztaty „Presentation Skills”

Dzięki bliskiej współpracy z czeskim oddziałem YFU, w ostatni weekend listopada grupa naszych wolontariuszy miała szansę uczestniczyć w szkoleniu technicznym „Presentation Skills Training” w samym sercu Pragi. Zajęcia prowadzone były przez Jorge’a Coopera, Amerykanina o wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniu w coachingu zespołów biznesowych, menedżerów i przywódców, a teraz także młodzieży YFU.

Na trwających dwa dni zajęciach dowiedzieliśmy się w jaki sposób przeprowadzać przekonujące prezentacje, jak efektywnie komunikować się z naszymi słuchaczami wykorzystując sygnały pozawerbalne, oraz jak postępować w sytuacjach, gdy nasza cierpliwość zostaje wystawiona na próbę przez wymagającą publikę. Ucząc się zarówno od prowadzącego, jak i od siebie nawzajem, wspólnie zgłębialiśmy tajniki walki z tremą, przekazywania informacji w atrakcyjny dla słuchaczy sposób, oraz wielu innych umiejętności, których opanowanie przydatne jest w prezentowaniu swoich idei i pomysłów – w tym także promowaniu założeń naszej organizacji – szerokiemu gronu odbiorców.

Szkolenie było równie krótkie, co intensywne. Obfitowało nie tylko w cenną wiedzę, lecz także w śmiechy, wzruszenia oraz momenty bliskości i zrozumienia tak charakterystyczne dla spotkań wolontariuszy.