Festiwal Innowacji Społecznych

Festiwal Innowacji Społecznych (FIS) to okazja do spotkania w jednym miejscu aktywnych i kreatywnych studentów, zakręconych pasjonatów i działaczy, przedstawicieli miasta, organizacji pozarządowych, społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz mieszkańców.

Organizowany jest on z myślą o ludziach, którzy nie lubią siedzieć bezczynnie, którzy poszukują ciekawych inspiracji i możliwości społecznego zaangażowania. Pośród organizacji pozarządowych i kół naukowych obecnych w przestrzeni wystawowej festiwalu nie zabraknie również YFU!

  • Kiedy: 19 kwietnia 2018 r., godz. 9:00 – 15:00
  • Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Poznań.

Coloured Glasses: Komunikacja międzykulturowa

W ramach festiwalu możecie wziąć udział w licznych spotkaniach i debatach. Organizatorzy wydarzenia przygotowali także ekscytujący Maraton Światozmieniaczy oraz Hakaton. W godzinach 11:15 – 12:50 serdecznie zapraszamy Was do udziału w organizowanym przez YFU warsztacie Coloured Glasses poświęconemu komunikacji międzykulturowej. Poprowadzą go nasze absolwentki i zaangażowane od lat wolontariuszki: Zuza Nowak i Marta Bednarczyk.

Komunikacja międzykulturowa umożliwia funkcjonowanie w złożonym, wielokulturowym świecie. Pozwala ona na czerpanie wartości z typowej dla współczesnych społeczeństw różnorodności, a także na refleksję nad tym, co zwykle uważane jest za oczywiste w ramach kultury rodzimej. Warsztaty Coloured Glasses dają uczestnikom możliwość doświadczenia wielokulturowości z bliska i z różnych perspektyw. Symulacje i interaktywne ćwiczenia wzmacniają ich otwartość oraz ciekawość wobec przedstawicieli odmiennych kultur, jednocześnie rozwijając zdolność adaptacji w nowych sytuacjach. Prowadzą do głębszego zrozumienia innych ludzi oraz tego, że tak naprawdę wszyscy śmiejemy się w tym samym języku.

Więcej informacji na temat Festiwalu Innowacji Społecznych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.